Azure Stack HCI – wisienka na torcie

Jeszcze kilka lat temu sama możliwość zastosowania infrastruktury hiperkonwergentnej wydawała się swoistym „skokiem w nadprzestrzeń” w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Dziś dzięki zastosowaniu Azure Stack HCI można uzyskać jeszcze więcej, szybciej i taniej przy jednoczesnym dostosowaniu do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Azure Stack HCI to rodzaj systemu operacyjnego, traktowany jako usługa platformy Azure, która zarządza serwerami pracującymi w infrastrukturze hiperkonwergentnej. Kompletna platforma Azure Stack HCI to system operacyjny, platforma Azure, sprzęt – serwery HCI wraz z oprogramowaniem do wirtualizacji Hyper-V, miejscem do magazynowania danych oraz zwirtualizowanej infrastruktury sieciowej.

Takie kompletne rozwiązanie Azure Stack HCI sprawdza się praktycznie w każdym modelu użytkowania. Może pełnić funkcję chmury prywatnej, w której z punktu widzenia użytkownika wszystko działa w chmurze, a ta jest zamknięta w serwerach HCI na terenie firmy. To również idealne rozwiązanie hybrydowe, które łączy zasoby wewnętrzne z typową chmurą. Może zastąpić lub współpracować z typową infrastrukturą konwergentną. Użytkownicy często decydują się na Azure Stack HCI w przypadku systemów obciążenia brzegowego, przy wdrożeniach na dużą skalę infrastruktury VDI, gdy potrzebny jest wysoce wydajny serwer SQL, przy konsolidacji i modernizacji centrów danych i wielu innych.

Więcej informacji na temat rozwiązań Azure Stack HCI można znaleźć na stronie producenta https://www.delltechnologies.com/en-us/hyperconverged-infrastructure/microsoft-azure-stack/microsoft-azure-stack-hci.htm#accordion0&tab0=0&tab1=0